Kdyby se všechno vrátilo, pomohlo by mi to nebo by mi to ublížilo?

29. srpna 2016 v 22:24 | Vee |  U šálku cappucina s Vee
Mmmm, ranní Cappuccino, ranní nálada, ranní sluníčko, ranní přemýšlivost nad různými otázkami, na které nelze odpovědět. Můžeme nad nimi pouze pouvažovat. Ráno mi do hlavy pronikla jedna otázka. "Kdyby se všechno vrátilo, pomohlo by mi to nebo by mi to ublížilo?" Vše má své pro a proti. Ale je to pouze otázka se slovíčkem na začátku, které může změnit celý příběh a to slovíčko je KDYBY.
První jsem nakousla danou větu, tak asi začnu s ní a později se vrátím ke slovíčku KDYBY, však může se stát, že zapletu obojí do jednoho odstavce, páč to všechno souvisí.

Kdyby se všechno vrátilo, pomohlo by mi to nebo by mi to ublížilo?
Ovšem záleží na okolnostech. Kdybych měla mluvit za sebe, tak by to bylo opravdu obojí. Zároveň by mi to pomohlo i ublížilo. Vrátit se zpátky v čase, nevím zda bych chtěla, možná jen do těch dobrých vzpomínek. Do vzpomínek těch, které jsou pro nás důležité, něčím vzácné a nezapomenutelné, by jsme se chtěli asi vrátit téměř všichni. Ale chtěli by jsme se vrátit i do dob, kdy nám bylo nejhůř? Ne abychom zlé věci změnili, ale třeba se jen poučili z vlastních či ostatních chyb? Věci, které se staly nelze změnit.
Kdyby se mělo něco vrátit, tak z mé strany by to bylo o 2 roky zpět. Chtěla bych obejmout dvě osoby, které pro mě znamenaly celý svět. Přítel, který pro mě byl tak důležitý, že jsem byla pro něj schopna udělat cokoli. Chtěla bych ho obejmout jako tehdy. Úsměv, který se vytvořil pokaždé, když jsem ho uviděla. Cítit ten pocit důvěry. upřímnosti, přátelství, všeho co přátelství potřebuje. Tohle by mi pomohlo. Ale.. Člověk, kterého jsem milovala, byl také pro mě celým světem. Jenže okolo vztahu bylo miliony a miliony problémů. Bolest v hrudníku při každém probuzení se po ránu. i přesto všechno bych ho chtěla obejmout, jako tehdy, i když vím, že by se spustila jedna slza za druhou a ublížilo by mi to.
Kdybychom vše vrátili.. Pomohlo by nám to? Ublížilo nám to? Těžko říct. Opravdu záleží na okolnostech dané situace. Špatná minulost, špatné vzpomínky -> nic moc dobrého, takže bolest a utrpení. Dobrá minulost, radostné vzpomínky -> úsměv, štěstí, radost. Jak by to bylo u Vás? U mě určitě obojí, opravdu záleží.
Slovíčko *Kdyby*
Většinou ho používáme, když si něco přejeme nebo nad něčím uvažujeme. Ale také dokáže ovlivnit mnoho věcí okolo. Příklad.. Chlapec nechtěl jít nakoncert, protože neměl dobrou náladu kvůli pohádání se s nejlepším přítelem. Potkal tam milou slečnu, se kterou žije do dneška a mají spolu rodinu, společné zájmy, přátele. Kdyby nešel chlapec na koncert, nepotkal by jednu slečnu. Později by si spolu nevyšli na skleničku, nebylo by další a další setkání. Po čase by spolu nebydleli, po čase by tu slečnu nepožádal o ruku, neměli by spolu děti. Neměli by rodinu, společné přátele a zájmy. Neznali by se. Nemilovali se...
A právě kdyby se všechno vrátilo, pomohlo by Vám to, či ublížilo?


Do komentářů či ankety mi dejte vědět, jaký je Váš názor na tuhle menší úvahu.
Článek byl začán psát ráno a dopsán večer, proto ranní Cappuccino, ranní nálada, ranní sluníčko, ranní přemýšlivost nad různými otázkami, na které nelze odpovědět. Můžeme nad nimi pouze pouvažovat.

Vaše Vee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdyby se všechno vrátilo, pomohlo by mi to nebo by mi to ublížilo?

Pomohlo by mi to. 0% (0)
Ublížilo by mi to. 50% (1)
Nejspíš obojí. 50% (1)
Těžko říct, opravdu nevím. 0% (0)
Záleží na situaci. 0% (0)

Komentáře

1 ZdenekG ZdenekG | E-mail | 17. ledna 2017 v 15:26 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na stastnavee.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

2 MarcoP MarcoP | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:43 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

3 mojeverse mojeverse | Web | 21. března 2018 v 18:48 | Reagovat

Nevrátila bych nic. Ať dobré nebo špatné, všechno mělo svůj význam.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama