Hluboko uvnitř

12. července 2016 v 15:33 | Vee |  Téma týdne


Další nový týden, další nové týdenní téma. Za ty tři týdny, co už pravidelně k tématu píšu, mi připadá, že jsou ta témata spíše srdečních záležitostí, což je pro mě lepší. Jde mi více psaní věcí od strdce, než těch, která si musím vymýšlet z hlavy.

Momentálně mám negativní náladu a budu se snažit o to, abych ji nepřevedla na Vás. Tak dáme se do toho.

Asi každý z nás má tajemství, které skrývá hluboko uvnitř sebe. Ať už je to tajemství, o kterém nikdo neví, pocit různého charakteru - pocit radosti, lásky i štestí/smutku, zloby, agrese, vzpomínky na které rádi vzpomínáme nebo nejraději bychom na ně zapomněli, ale naše hlava či srdce je vymazat nemůže, pocit viny, pocit někomu něco říct, ale víte, že tím pocitem by jste ranili ostatní, nedejbože ty co máte nejradši... Je toho opravdu hodně co by mohl člověk u sebe hluboko uvnitř skrývat. A myslím, že nejen tyhle vyjmenované pocity, vzpomínky, myšlenky, ale i mnoho dalších u sebe skrýváme všichni. Je to velmi individuální.
Teď mě napadá jedna otázka, na kterou nevím jak odpovědět. Proč děláme věci také, o kterých víme že jsou špatné? Občas se mi stalo, že na mě přišlo nějaké důležité rozhodnutí a moje hlava moc dobře věděla, které je špatně, ale i přesto šla k němu. Ano, máme se rozhodovat srdce, protože to ví přece nejlíp, ale i přesto rozhodla radši hlava. Je to strach z dobrých věcí? Z lásky? Ze štěstí? Nevím. A pak následně slyším větu ,,Já jsem ti to říkal/a!" V tomhle si taky myslím, že nejsem jedinná.
Znám lidi, kteří hluboko uvnitř schovávají pocity, které nenechájí vyjít na povrch. Jde o tedy falešný úsměv, který byl tématem minulého týdne. O tomhle jsem se tam již zmínila. Nedáva-li někdo najevo pocity, které ho tíží, vede to k špatným věcem. Psychika pracuje čím dál tím víc hůř, člověk není schopen přemýšlet, vnímat, soustředit se. Vede to l různým neurotickým potížím, či k horším situacím a to jsou psychické poruchy. A tímhle vším jsem si prošla i já. Kdo nezažije, nepochopí. Tímhle nemyslím, že máte všechno udělat tak, aby jste to zažili a pořád se jen trápili, to v žádném případě, jen ... je těžké mluvit o něčem, co člověk nechápe.
V rubrice :POCITY: a článku : Pocity během sledování hvězd a v básničce Hvězda na nebi jsem zmiňovala, jak noční hvězdnou oblohu vnímám. Zrovna včera jsem opět seděla nabálkoně, při písničkách, které doprovázely mé negativnímyšlenky. Nejspíše ta negativní nálada na mě zůstala i do teď.

Třeba mě v průběhu týdne něco napadne, tak to zde doplním. Zatím se mějte pěkně.

Vaše Vee.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama