Falešný úsměv

5. července 2016 v 12:28 | Vee |  Téma týdne
Falešný úsměv zná každý z nás. Ať už se to týká lidí, kteří to používají jako masku, za kterou schovajá veškeré své emoce nebo ať už jen jako andělský úsměv, pod kterými se schovávají čertíkovské růžky. Každý z nás určitě falešný úsměv použil, či používá, takže se vlastně ví o čem je řeč. Jenomže, mě se pod tím představí více věcí, o kterých by se dalo psát.

MAKE - UP

Známe slečny, které na sebe hodí co nejvíce make-upu, řasenky a jsou k nepoznání. Já, čili my venku říkáme "Hele paštika!." Hodně kluků to nemá rádo, když je slečna zmalovaná a není přirozená. Nevím, jestli se jim to tak líbí zda to dělají jen proto, aby zakryly své nedostatky pleti. Ale, měly by svému sebevědomí spíše dodat to, že čím více zmalovaná, tím hůř -> buďte přirozené! Make-up není Váš přirozený vzhled, buďte svoje, je to monohem hezčí! :) Shoďte falešný úsměv, který je make-upem.
Ano, někdo to bere tak, že akné apod je nemoc a tak dělají vše proto, aby to schovali, protože se za to stydí a někdy je to opravdu nepěkné. Tohle by se dalo možná pochopit, přece jenom "nemoc" má přednost před slečnami, které si to dávají jen proto, že si myslí, že to dělá dobrý dojem na hlapce či okolí.
Tohle mi připomnělo reklamu a klip Bena Cristovaa: Odkaz zde: Myslím, že ta písnička to řekne víc než jasně!:)

EMOCE

A přichází něco co známe všichni. Všichni jsme falešný úsměv použili a nejspíše používáme, a použijeme. Je to něco co se týká každého a je to naši součástí. Emoce, jsou naši součástí. Emoce jsou něco, co ze života vyhnat nedokážeme. Emoce občas nejdou ovládat. Podnět co emoce způsobí může být opravdu jakýkoli. Někdy je to jen takové že, to je opravdu pěti minutová záležitost a někdy to je otázka dní, týdnů a měsícu než to přejde.
V mém životě mám člověka, který nedokáže upřímný úsměv už několik let. Ze života mu odešli 2 lidé, kteří pro něj znamenali víc než cokoli.. Měl k nim blízko. Z toho jednoho člověka ztratil před očima. Lidé se k němu otočili zády a dalších milion věcí, které zařídily to, že se nedokáže upřímně usmát. Slíbila jsem mu, že se mi jednou povede ten upřímný úsměv zařídit. A musím říct, že k tomu nemá daleko a je to na dobré cestě! Za to jsem opravdu moc ráda:)! Opravdu nemám ráda, když se někdo z mých blízkých trápí. Neusmívás se-li někdo z přátel, neumívám se já.

ŠPATNÍ LIDÉ

Nechtěla bych něco říct tak, aby to vyznělo zle a už vůbec, aby se některé věci dotyčných dotklo. Nevěděla jsem, jak nazvat tuto část, která patří lidem, kteří mají falešný úsměv jen proto, aby se někomu pomstili, využili jej zda si z něj jen udělali srandu. Také se najdou jedinci, kterým to dělá dobře.
Tedy by se dalo říci, že jejich falešný úsměv je jejich jméno. Jméno, za které se schovává tolik zla, pomsty, špatností. Každý z nás se určitě potkal s člověkem, který se před námi přetvařoval a předstíral, že jsme pro něj to nejdražší co vůbec má a za nějakou dobu se ukáže přesný opak. Následně nás to zasáhlo a než abychom se někomu svěřili, tak jsme to dusili v sobě. A abychom se vyhnuli případným otázkám v práci či ve škole "Co se ti stalo? Ty jsi brečela?", tak nahodíme falešný úsměv a myslíme si, že to je v pohodě. Ano, myslet znamená ... vědět. Známe. Kdysi jsem dělala to samé,a le časem jsem si uvědomila, že je lepší se s mými pocity s někým podělit. Nejen, že se Vám uleví, ale taky může mít doré rady, které Vám pomůžou více, než sedět nad vzpomínkami doma v posteli a do polštáře pouštět vodopády slz a udělat si tak tím vlastní bazén.


Vaše Vee.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dáša H. Dáša H. | E-mail | Web | 6. července 2016 v 13:21 | Reagovat

Moc pěkně napsaný článek :)
Jinak děkuji za pochvalu, moc si toho cením :) do spřátelených si tě jdu určitě přidat, máš parádní články :)

2 Whirpy Whirpy | E-mail | Web | 7. července 2016 v 13:08 | Reagovat

Opravdu krásně jsi to sepsala. :D
Popravdě reklama s Benem mi leze už dost na nervy.
Já na akné používám chemii, přípravky s kys. salycilovou, azulenem - jediné účinné a ušetřím za make-up, v nehorším případech mám BB cream. :D
Jinak s těmi a emoci a "špatnými" lidmi naprosto souhlasím se slovy, která jsi napsala a proto je lepší mít pár opravdových přátel, než kupu "známých". :D

3 Vee Vee | E-mail | Web | 8. července 2016 v 20:01 | Reagovat

[1]: To já děkuji tobě :)

4 Vee Vee | E-mail | Web | 8. července 2016 v 20:03 | Reagovat

[2]: Neříkám, že dokonalou pleť mám, mám ji flekatou od sluníčka, takže make up používám také, ale všeho s mírou :)
Jaké jsou ty přípravky s těmi kys a s azulenem? :o
A děkuji moc!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama