Odpočinek?

12. března 2016 v 21:37 | Vee |  Pro náladu

Odpočinek?

Předem, než začnu psát k dnešnímu tématu, bych se chtěla omluvit za menší "neaktivitu". Bylo toho na mě skoro celé dva týdny opravdu moc. Psychicky jsem to moc nezvládala a nenašla jsem si volnou chvilku na to, abych nějaký ten článek napsala. Navíc jsem opět byla v nemocnici. Ale teď už mi je trochu lépe a napadlo mě, že určitě všichni máme své vlastní problémy, takže bychom měli pravidelně odpočívat.

Mnoho lidí z nás odpočívat neumí. Pořád se honí za prací, žáci za učením a mnoho plno dalších důvodů. V dnešní době spousty a spousty lidí neumí nakládat s časem tak, aby si udělali den nebo volnou chvilku pro sebe. Neumět naložit s časem vede ke stresu. A dlouhodobý stres k neurotickým potížím. Naše tělo tak vystavujeme nebezpečí.

Jak odpočívám já?
Spánek
Jsem člověk, který je věčně unavený. Nepamatuji si den, kdybych byla pravdu dobře vyspaná a během dne neřekla, že bych spala. Nevím jestli to je tím, že mám málo hořčíku, železa a čerených krvinek nebo něčím jiným. Zrovna dneska jsem v noci spala přes 12 hodin a i přes to na mě únava během dne jde.
Dostatek zdravého spánku pro člověka by mělo být cca 8 hodin. Jestliže spíte 6 hodin, pořád je to zdravější než kdby jste spali 8 hodin a přes noc se neustále budili.
Čas na spánek si najdu vždycky. Občas si lehnu i odpoledne po škole, když zrovna nic nemám. Večer si vždy připomenu to, jak mi je nedobře, když jsem špatně vyspaná. Proto vypnu facebook, vypnu písničky, vypnu wi-fi, zhasnu a jdu spát. I když se mi zrovna spát nechce, tak přesto spát jdu.
Volný čas
Každý člověk z nás tráví svůj volný čas velmi idividuálně. Někteří jen leží u televize, jiný sportují, čtou knížky nebo jsou s přáteli. Né každý toho volného času máme tolik, kolik bychom si představovali.
S volným časem nakládam tak, že ráno trávím ve škole, odpoledne jdu za přítelem/přáteli a ty důležité věci do školy apod. nechávám na večer. Věnuji se jim tak cca 1-2 hodiny. Po té trávím chvíli na socíálních sítích.
Přes odpoledne, kam často chodím, je kavárna, o které jsem se zmiňovala už několikrát. Je tam opravdu příjemné prostředí na odpočinek a pití kávy. Servírky, které mě už znají a ví co a jak mám ráda, jsou velmi sympatické, milé, usměvavé a vlídné. Svým způsobem je mám fakt ráda Rozpačitý. Dále chodíme do čajoven, do jednoho baru, kde mají moc dobré nealkoholické pití nebo horkou čokoládu. Hodně času také trávíme sledováním městkého hokejového klubu.
Relaxace
Mezi můj "relax" patří asi docecla dost horká vana, zhasnuté světlo a rozvícené voňavé svíčky. Tuhle volbu odpočinku volím jen tehdy, kdy už jsem úplně "na dně" a nevím kudy kam. Musím říct, že je to hodně účinné.
Poslech hudby
Každá situace v mém životě má písničku. Dejme tomu, že k hádce s kamarádem, k "zamilované" náladě. Pokaždé si nějakou najdu. Nejvíce písničky poslouchám cestou autobusem, kdy jen koukám z okna, ve sluchátkách mi hraje písnička, která odpovídá tomu, jak se cítím a jen nad těmi větami přemýšlím. Musím říct, že tenhle způsob je pro mě asi ten nejoblíbenější. Kdybych mohla, nasedla bych do autobusu každé odpoledne, projela se tam i zpátky, třeba i z města do města a nevnímala bych nic a nikoho okolo mne.
Občas si přečtu nějakou tu knížku. Film volím jen tehdy, když je opravdová nuda.

Během čtení článku mi hraje písnička Demons od Imagine Dragons a prohlížím internet, kde bych našla nějakou inspiraci k odpočinku. Mám jednu stránku ( http://www.pronaladu.cz/ ), kde jsem do vyhledávání napsala "odpočinek" a musím říct, že články k tomuto tématu jsou velmi na dobré úrovni. A myslím, že by Vám mohli docela pomoct či poradit, jak nakládat s časem.

Pod článkem najdete anketu, kterou mi můžete dát vědět jak čas trávíte Vy. Není-li odpověď v nabídce, uričtě mi dejte vědět do komentářů:)

Přejí krásný zbytek víkendu.

Vaše Vee
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama