Březen 2016

Jaro!♥

24. března 2016 v 11:01 | Vee |  Mé oblíbené roční období♥
Dobré ráno! Konečně tady máme prázdniny! I když sice Velikoční, které ze srdce nenávidím, ale tohle mi říká, že nastává jaro♥
Mé dnešní probuzení mi vykouzlilo úsměv na tváři :) Pocit, který jsem při probuzení měla, mé tělo cítilo naposledy někdy koncem léta, kdy nás teplo opuštělo, sluníčko méně hřálo a začalo padat listí. Tedy zmínka toho, že vládu přebírá podzim.
V zimě mývám náladu typu, že nechce se mi z postele, nejraději bych zůstala doma. Úsměv na tváři je jen náhodný, vynucený nebo podmět toho, že mi něco řekne, že se mám usmívat. V zimě si připadám sama. Připadám si stísněná a terčem toho, aby mi někdo ublížil. Navíc mi bývá pořád zima, ikdyž mám svetr, na něm mikinu, zimní bundu/kabátek (které především miluju), tak mi je zima jak kdybych byla někde v Grónsku. Nevím jestli to je tím, že jsem celkem hubená, chudokrevná (mám málo červených krvinek, železa v krvni, slabou imunitu). Ale všechny toto starosti jdou dneškem stranou!
Jaro! Konečně můžu ráno vstávat s tím, že si udělám své milované cappucino, je mi jedno jestli jdu do školy, je volno, není volno nebo mě čeká náročný den. Mám dobrou náladu, kterou mi nikdo nezkazí :)
Miluju svého přítele. Po dnešním probuzení, kdy mi svítílo jarní sluníčko do tváře, mi dal vědět, že má dneska pro mě překvapení, takže se mám na co těšit. Začínám ho milovat čím dál tím víc. Jsme spolu půl roku a za těch šest měsíců jsem nikdy nepoznala pocit k člověku, jaký momentálně přetrvává.
Navíc mě v sobotu čeká oslava mých i sestřiných osmnáctin, které máme při vší smůle na Velikonoční pondělí. Ten den mají všichni kluci ke mě do 12ti hodin vstup zakázán. Velikonoce mi opravdu vadí. Ani nevím proč.
Jakmile uvidím venku létat racky, mám jaro. Je mi jedno, jestli je venku -1°C nebo prší. Vždycky si na sebe vezmu jarní oblečení a tenisky. Miluju pocit, kdy všechno začíná rozvétat, všechno kolem dostává barvy, stromy listí, tráva svou krásnou zelenou, z bláta se vynoří sněženky, bledule a petrklíče, a je všechno hned hezčí♥

Ale především chci popřát krásné svátky všem, které Velikonoce nebo neslaví. Mějtě se hezky! :)

Vaše Vee.

Temnota ve světle

23. března 2016 v 22:06 | *Vee |  Téma týdne
Temnota ve světle

Tak jsem si všimla, že již po delší dobu nebyl článek k týdennímu tématu. Není to tím, že bych na to nějak kašlala, ale minulá týdenní témata mě moc nezaujala.
Předem se chci omluvit za případné chyby v článku, píšu na telefonu a přece jenom se lépe píšou články na notebooku :))

Momentálně sedím ve vestibulu, ve volnočasovém zařízení, kde pravidelně míváme se školou tělocvik, jako každou středu. Ano necvičím. Necvičím, protože jsem teď dva dny měla střevní potíže. Vzhledem k tomu, že venku je zataženo a sluníčko nesvítí, do oken tedy neproudí jarní paprsky, které mi vždy zvednou náladu. Je tady tma.
V poslední době jsem na seb vypozorovala to, že jakmile přes den není sluníčko, ale je zataženo, prší, sněží nebo jsou bouřky, nemám náladu na nic. Ráno se mi nechce vstávat a nejraději bych zůstala doma v posteli, a šla až někam odpoledne, třeba i na mé oblíbené cappucino do mé oblíbené kavárny :)


Občas se ptám.. Co občas.. Pořád se sama sebe ptám, proč jsou na světě lidi, kteří září temnotou, zlem a vším špatným, i když na ně září ten nejsilnější paprsek slunce. Proč chtějí být tak temni a zlí? Copak z toho nemají výčitky svědomí nebo je to tzv. "nežere"? Nevadí jim to? Neboli je ubližovat druhým?
Určitě každému z nás se stala situace, kdy jsme si mysleli, že člověk, který je pro něj na světě všechno a nikdy by nám neublížil,a stejně nám ublížil. Mě osobně se to stalo. Být s člověkem, kterého nadevše milujete téměř každý den m si nesundala růžové brýle dřív, než bylo tak pozdě? Proč jsem si nevšimla člověka, který byl mým nejlepším přítelem a mohlo z nás být něco víc uz dávno?
Nenávidím temnotu v těle lidí, kteří ji pouštějí napovrch jen tehdy, kdy se jim to nejvíc hodí. Nenávidím temnotu v lidském těle. Bojím se jí, mám z ní strach. Co když mi ublíží člověk, který je mi momentálně nejblíže? Mám strach věřit lidem. Mám strach z lidské temnosty natolik, že se bojím někomu svěřit. Bojím se si s někým povídat. V dnešní době můžete opravdu věřit málokomu, aniž by Vám bylo ublíženo.
Už se nechci potloukat se strachem z lidí. Od mala mám z nich strach, protože mé dětství nebylo takové, jaké by mělo být.
Myslím, že je na čase s tím něco dělat..

Tento článek jsem psala v době, kdy jsme tělovik měli. Ovšem končila hodina a nestihla jsem jej zveřejnit.

Vaše Vee.


Při pátku *2 /instagram/

18. března 2016 v 18:38 | Vee |  Při pátku

Při pátku *2 /instagram/

Přeji pěkný páteční večer:)
Musím říct, že předvčerejší, včerejší a dnešní počasí bylo jarním. Jarní počasí strašně miluju, je teplo, kdy můžete si vzít tenisky, mikinu a jarní bundu. Konečně na sebe nemusíte navlékat miliony vrstev teplého oblečení, pod kterým si připadáte jak navlečený yeti. Při jarním počasí se mi hned lepší nálada, všechen pesimismus a zármutek v mém nitru odchází pryč spolu s tou temnou, chladnou a ošklivou zimou tam, kde patří. Pryč. Pryč ze mě a ode mě. Někam daleko. Někde, kde tohle už neuvidím. Konečně je ze mě opět šťastná Vee!

Rozhodla jsem se, že založím instagram k blogu. Budu na něj aplikovat nejen "informace" o blogu, ale určitě nějaké obrázky, videa a možná diy.
Odkaz na instagram najdete v menu, když kliknete na tento obrázek:

Vaše Vee

Odpočinek?

12. března 2016 v 21:37 | Vee |  Pro náladu

Odpočinek?

Předem, než začnu psát k dnešnímu tématu, bych se chtěla omluvit za menší "neaktivitu". Bylo toho na mě skoro celé dva týdny opravdu moc. Psychicky jsem to moc nezvládala a nenašla jsem si volnou chvilku na to, abych nějaký ten článek napsala. Navíc jsem opět byla v nemocnici. Ale teď už mi je trochu lépe a napadlo mě, že určitě všichni máme své vlastní problémy, takže bychom měli pravidelně odpočívat.

Mnoho lidí z nás odpočívat neumí. Pořád se honí za prací, žáci za učením a mnoho plno dalších důvodů. V dnešní době spousty a spousty lidí neumí nakládat s časem tak, aby si udělali den nebo volnou chvilku pro sebe. Neumět naložit s časem vede ke stresu. A dlouhodobý stres k neurotickým potížím. Naše tělo tak vystavujeme nebezpečí.

Jak odpočívám já?
Spánek
Jsem člověk, který je věčně unavený. Nepamatuji si den, kdybych byla pravdu dobře vyspaná a během dne neřekla, že bych spala. Nevím jestli to je tím, že mám málo hořčíku, železa a čerených krvinek nebo něčím jiným. Zrovna dneska jsem v noci spala přes 12 hodin a i přes to na mě únava během dne jde.
Dostatek zdravého spánku pro člověka by mělo být cca 8 hodin. Jestliže spíte 6 hodin, pořád je to zdravější než kdby jste spali 8 hodin a přes noc se neustále budili.
Čas na spánek si najdu vždycky. Občas si lehnu i odpoledne po škole, když zrovna nic nemám. Večer si vždy připomenu to, jak mi je nedobře, když jsem špatně vyspaná. Proto vypnu facebook, vypnu písničky, vypnu wi-fi, zhasnu a jdu spát. I když se mi zrovna spát nechce, tak přesto spát jdu.
Volný čas
Každý člověk z nás tráví svůj volný čas velmi idividuálně. Někteří jen leží u televize, jiný sportují, čtou knížky nebo jsou s přáteli. Né každý toho volného času máme tolik, kolik bychom si představovali.
S volným časem nakládam tak, že ráno trávím ve škole, odpoledne jdu za přítelem/přáteli a ty důležité věci do školy apod. nechávám na večer. Věnuji se jim tak cca 1-2 hodiny. Po té trávím chvíli na socíálních sítích.
Přes odpoledne, kam často chodím, je kavárna, o které jsem se zmiňovala už několikrát. Je tam opravdu příjemné prostředí na odpočinek a pití kávy. Servírky, které mě už znají a ví co a jak mám ráda, jsou velmi sympatické, milé, usměvavé a vlídné. Svým způsobem je mám fakt ráda Rozpačitý. Dále chodíme do čajoven, do jednoho baru, kde mají moc dobré nealkoholické pití nebo horkou čokoládu. Hodně času také trávíme sledováním městkého hokejového klubu.
Relaxace
Mezi můj "relax" patří asi docecla dost horká vana, zhasnuté světlo a rozvícené voňavé svíčky. Tuhle volbu odpočinku volím jen tehdy, kdy už jsem úplně "na dně" a nevím kudy kam. Musím říct, že je to hodně účinné.
Poslech hudby
Každá situace v mém životě má písničku. Dejme tomu, že k hádce s kamarádem, k "zamilované" náladě. Pokaždé si nějakou najdu. Nejvíce písničky poslouchám cestou autobusem, kdy jen koukám z okna, ve sluchátkách mi hraje písnička, která odpovídá tomu, jak se cítím a jen nad těmi větami přemýšlím. Musím říct, že tenhle způsob je pro mě asi ten nejoblíbenější. Kdybych mohla, nasedla bych do autobusu každé odpoledne, projela se tam i zpátky, třeba i z města do města a nevnímala bych nic a nikoho okolo mne.
Občas si přečtu nějakou tu knížku. Film volím jen tehdy, když je opravdová nuda.

Během čtení článku mi hraje písnička Demons od Imagine Dragons a prohlížím internet, kde bych našla nějakou inspiraci k odpočinku. Mám jednu stránku ( http://www.pronaladu.cz/ ), kde jsem do vyhledávání napsala "odpočinek" a musím říct, že články k tomuto tématu jsou velmi na dobré úrovni. A myslím, že by Vám mohli docela pomoct či poradit, jak nakládat s časem.

Pod článkem najdete anketu, kterou mi můžete dát vědět jak čas trávíte Vy. Není-li odpověď v nabídce, uričtě mi dejte vědět do komentářů:)

Přejí krásný zbytek víkendu.

Vaše Vee

Motto

1. března 2016 v 10:33 | Vee |  Veve

Motto

Včera večer jsem se konečně vrátila z nemocnice. Přijít domů, kde mě čekala babička, děda a dvě mé sestry, mě dojalo. Všichni měli velkou radost, že jsem konečně doma. Jako předčasný dárek k narozeninám, které mám až za měsíc, jsem dostala kávovar Dolce Gusto, ve kterém si konečně mohu udělat své milované Cappucino! Mé chuťové buňky neodolaly a musely to hned vyzkoušet! A stálo to za to, chuť cappucina, sice bez karamelu, byla stejná jako v mé oblíbené kavárně!

V to odpoledne mě potěšil jeden email. Email se týkal jedné odpovědi na můj komentář u blogu, který si čtu.
Blogerka píše básně. Její básně a její blog samotný mě zaujal. Musím říct, že její básně si ráda čtu a často nad nimi i přemýšlím. V jednom řádku, verši je tolik pravdy a citu. Působí na mě fakt neuvěřitelně.
K jednomu jejímu článku jsem podala návrh, že miluju kávu a spousty čtenářek, které její blog navštěvují, nejspíše také, tak jestli by nemohla jednu báseň věnovat kávě. V emailu měla "radost", že za svou tvorbu ještě báseň o kávě nenapsala, i když kávu má také velice ráda. Takže.. Nejspíše se dočkám a přečtu si její úžasnou báseň o kávě. Už teď se moc těším! :) ( Odkaz na blog - http://mojeverse.blog.cz/ )

Jak plynul čas, nastal večer. Jako obvykle "čas nudy" jak já tomu říkám. Večer si buď čtu, hraju CounterStrike 1.6, kreslím si nebo jsem na socíálních sítích. Jelikož má nálada v poslední době je spíše na to kreslení, rozohdla jsem se, že dnešní večer věnuju tomuhle. Zprvu jsem odzkoušela kreslit jednoho chlapce, jak pije kávu, ale obrázek se moc nevydařil. Proto jsem se dala na něco spontánního. Spojila jsem si své motto blogu a něco, na co věřím. Na levý kraj nakreslené peříčko, které upadlo lapači snů, který je v pravém rohu. A do prostřed motto, kterým se držím. :) Profesionální "malíř" opravdu nejsem a mé písmo krasopisem opravdu není. Ale je to spontánní kreslení z "večerní nudy" .
A omlouvám se, obrázek se mi bohužel nepodařil otočit, mám ho otočený i v počítači je otočený tak, jak by měl být.