Při pátku *1

19. února 2016 v 18:23 | Vee |  Při pátku

PŘI PÁTKU *1

19. únor 2016


Ráno, jakmile jsem se podívala z okna, už jsem věděla, že dnešní bude úžasný, jako ten včerejší. I když pršelo a sněžilo zároveň. Sníh a déšť opravdu nemůžu vystát. Jsem typ, který má rád sluníčko a teplo. Jenže s počasím se dělat nic
nedá, tak jsem to vypustila z hlavy a šla se chystat do školy. Měli jsme na 9, přispat si při pátku je úplně ideální :)
Ve škole už tři dny chybí učitelka angličtiny, takže první hodinu jsme měli třídní, která nás překvapila jednou úžasnou novinkou. Dnes jen 2 hodiny! Paráda!
Po škole jsme se sestrou vyrazily do naší oblíbené kavárny, kde jako obvykle, si dávám karamelové cappucino. Sestra kávu nepije, takže si dává, jako vždy, horkou čokoládu. Byla to pohoda, si při pátku, zajít někam, kde to máme obě moc rády. V kavárně trávím neskutečně moc času. Jakmile nemám nápad co dnes podniknu, vydám se tam. Servírky jsou tam velice milé, stále usměvavé, příjemné. Už mě znají, tak téměř si nemusím objednávat. Jedinné co bych kavárně vytkla je to, že je vzadu dětský koutek, který není dobrým nápadem. Obzvlášť o víkendu tam přijdou posedět maminky s dětskými kočárky a staršími dětmi, které dělají hluk. Je to nepříjemné, když si jdete odpočinout a dát si kávu a k tomu Vám tam řádí plno malých capartů.
Jakmile jsme došly domů na oběd, tak jsem se vydala k babičce, kde trávím každý víkend. Přijel i bratranec z Olomouce. Je v podstatě to jediné, co mi po jeho tatínkovi (mém strejdovi) zbylo. Zahráli jsme si spolu Counter Strike, jako vždycky. Navzájem na sebe chytáme nervy a snažíme se o to, kdo je lepší :D Vždy se u toho nasmějeme :))
Jenže pak mi do hlavy vjela myšlenka na knížky, které shánímuž dva měsíce. Takže další páteční plán byl: Vydat se do knihovny! Ani ne do desíti minut jsem byla tam. Našla jsem je! Dva díly, oblíbené knížky! Konečně! V hlavě mi proběhla další myšlenka. A ta byla, že se konečně těším až si je přečtu.
Knížka Černá jako oben, od Sally Simukové (finské spisovatelky), byla mým dárkem od bratrance k Vánocům. Jenže byl to tředí díl. Ale to vůbec nevadilo! Knížka mě vělice zaujala. Hlavní hrdinka mi připadala jako já. Pesimistická a uzavřená do sebe. Je to dívčí román a zároveň menší thriller. Velice doporučuju.
Miluju pocit, když venku sněží nebo prší a já sedím doma, slyším kapky, jak ťukají a stékájí po okně a já si čtu knížku, kreslím si nebo spím. Je to hodně relaxující.
No a jde se číst knížka!

Vaše Vee

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama