Pocity ... Ve vztahu

10. února 2016 v 22:59 | Vee |  Pocity

Pocity ... Ve vztahu

V životě jsem měla pouze jeden vážný vztah. Teď momentálně prožívám druhý. Z toho prvního jsem si odnesla mnoho ponaučení a zkušeností.
Každá holka by si měla vybrat kluka, který:

- tě přivede sobě domů, abys poznala jeho rodiče, ne jeho postel
- ti neříká, že jsi sexy, ale že jsi krásná
- ti zavolá zpátky, když jsi to položila
- zůstane vzhůru jen proto, aby tě viděl spát a měl jistotu, že jsi v pořádku
- tě chce ukázat celému světu, ikdyž nejsi zrovna Miss
- je úplně jedno, jestli jsi časem ztloustla nebo zhubla
- řekne "Co si dáš miláčku. Já vařím."
- dokáže ti říct, co pro něj znamenáš a že je šťastný, že má právě tebe
- bude tě milovat takovou jaká jsi
- tě představí svým přátelům se slovy "Ták, to je ona."
- ti dá všechnu svou lásku, důvěru
- ti řekne "Jsem tady s tebou.", když ti bude nejhůř
- přijde za tebou, když to budeš potřebovat
- ti dá důvod milovat
- ti bude důvěřovat
Vím... Možná je to z mého růžového světa, a když si tohle nějaká holka přečte, která vidí svět pouze realisticky, tak si řekne, že takový kluci už dneska nejsou. Ale já Vám na to můžu říct pouze to, že takový kluci ještě jsou, protože já přesně takového mám. A moc si ho vážím. Udělal ze mě to, co jsem vždycky chtěla být.
Člověkem, který si jde za svým. Člověkem, který umí prosadit svůj názor. Člověkem, který má oči jen pro svého přítele. Člověkem, který otevřel srdce. Člověkem, který je upřímný. Člověkem, který je šťastný.
I když bych mu řekla jak moc ho miluju, tak to nikdy nevyjádří to, co k němu doopravdy cítím.
Lidí jako je on je opravdu málo a takových bychom si měli vážit. A každé chvilky s tím, koho milujeme a jsme s nimi rádi, bychom neměli litovat nikdy, protože nikdy nevíme co se může stát. Jednou.. Jsem viděla autonehodu. Motorkář se rozjel a na křižovatce vjel do jedoucího auta. Náraz naštěstí nebyl tak silný a nikomu se nic nestalo. Byl nepozorný, protože se pohádal se svou ženou. Naštval se a sedl na motorku a rozjel se. Ve chvílích, kdy jsme naštvaní na někoho, koho milujeme, bychom si měli uvědomit, že co říkáme je pouze tím, co opravdu říct chceme. Neříkat věty plné nadávek, nesmyslnosti, věcí, které nemyslíme vážně, protože nikdy nevíte zda to půjde vrátit zpátky. Musíme si uvědomit svou chybu, přiznat ji, omluvit se za ni a zvládnout ji napravit. Nikdo není bezchybný, ale oceňuje se mnohem víc, když je chyb méně a méně. Chyby dělám i já, ale vždycky ji napravím. Protože vím, jaké to je, když člověk hodí vinu na mě a celé je to proti mě, chybu nechá tak a teď si dělej s tím co chceš. Oceňuji, když se na polepšení podílí oba dva a ne jen jeden. K čemu pak je snaha jednoho? Podle mě je to zbytečné.
V životě se řídím touhle větou: "Nedělej pro ostatní víc, než jsou schopni udělat oni pro tebe". Na tohle jsem už taky v minulých letech docela doplatila. A myslím, že ne jen já. Najdou se vztahy, ve kterých můžete udělat pro toho druhého cokoli a nikdy mu nic není dobré. Sice se říká, že v dnešní době se nezavděčíš nikomu, ale.. Přece koho milujeme, bychom snahu a všechno oceňovat měli.
V dnešní době, je podle mého, čím dál tím méně lásky. Mnoho lidí, jsou nastaveni tak, že "Zdravííčko, jdeme ke mě na skleničku?". No a pak se to zvrtne a skončí spolu v posteli. A takhle to jde dnem za dnem. Takový člověk už začíná mít v hlavě to, že neví co to láska je. Myslí si, že je to o tom se pouze s někým vyspat. Vztah by přece měl být postavený na lásce, vzájemné důvěře, chovat k tomu druhému určitou úctu.
Napadá mě další co ke vztahu patří.. Žárlivost. Té je ve vztahu taky potřeba věnovat pozornost. Je velký rozdíl jestli máte doma přítele, který vám zakazuje jakékoli spojení s jiným klukem, i kdyby to byl váš nejlepší kamarád nebo mít doma toho, co vám pevně věří a jen vám přeje mít kolem sebe spousty a spousty přátel. Žárlivost je vlastně strach o toho druhého, ale mění se tehdy, když ji je opravdu hodně.
Jaký máte názor na vztah vy? Je lepší mít někoho jen na jednu noc nebo s jedním člověkem prožít celý život?

Vaše Vee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama