Úvaha nad smyslem života

25. ledna 2016 v 21:27 |  Pocity

Úvaha nad smyslem života

Co se týče slohovek, tak v tom opravdu moc expert nejsem. Ale dostali jsme jedno téma, které mě docela zaujalo. To téma je: Co je smyslem života? Před malou chvílí jsem úvahu dopsala a napadlo mě, že Vám ji zveřejním. Můžete sdělit i Váš osobní názor.

*Článek jsem dala pod tuhle rubriku proto, protože text vyjadřuje to, co cítím :)*

Co je smyslem života?


V čem je můj smysl života?
Vždy jsem si připadala sama, i když vlastně sama jsem nikdy nebyla. Bylo kolem mě mnoho lidí, kteří mě měli rádi, rodina i přátelé. Jsem ten typ člověka, co si připadá uvězněný uvnitř svého těla a nemůže se dostat ven i kdyby udělal cokoli. Ten, co má neustále spousty a spousty myšlenek v hlavě. Přemýšlím, jestli je můj smysl života v lásce, neboť láska je téma mých myšlenek téměř denně. Vždyť láska je přece nádherná věc, kterou zná každý z nás. Je to pocit, ve kterém nejsme sami, máme někoho, koho milujeme a jsme s ním šťastní. Když je nám nejhůř, stojí při nás. Jakmile nás obejme, tak se celý svět zastaví, vnímáme jen jeho, jeho vůni, důvěru, upřímnost, lásku, která je tak silná, že ji v podstatě slyšíme. A tak příjemně zahřeje u srdce. Láska, a tohle všechno, pro mě znamená neskutečně moc. Mít srdce ze zlata je nejkrásnější dar a dle mého bychom si ho měli vážit, nakládat s ním opatrně a dávat na něj pozor, komu jej svěříme. S láskou se cítím naplněná a šťastná i přes mou uzavřenost do sebe. Je tedy mým smyslem života láska?
Neunesu pocit, když se někdo z mých blízkých či přátel trápí. Když nevidím jejich úsměv na tváři. Nesmějí-li se oni, nesměji se ani já. Jejich štěstí pro mě znamená víc, než cokoli na světě. Vidím-li je se trápit, je to jako, když by mi někdo bodl nůž do srdce. Čím déle se trápí, tím déle se mi do toho srdce zasouvá. Někdy pomáhám i těm, kteří mi ublížili, a ničím se jim nezavděčím. Proč? Proč tohle dělám? Je to proto, protože mě to naplňuje? Jsem šťastná, i když jsou šťastní ostatní? Je tedy mým smyslem života být oporou ostatním?
Pevně věřím, že jednou svůj smysl života najdu a že bude ten správný. Budu ho hledat dokud ho nenajdu. Budu ho hledat tak dlouho, jak to jen bude nutné. Protože konečně zjistím, kdo doopravdy jsem a co mě dělá šťastnou. Proto se ještě jednou ptám: "Je mým smyslem života láska nebo být oporou ostatním?".

Vaše Vee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 spinam spinam | Web | 11. února 2016 v 23:36 | Reagovat

Je zvláštní, že přemýšlíš nad smyslem života a ještě zvláštnější, že máš podobný "problém" jako já - teď to zní asi trochu blbě - souhlasím se vším, co napíšeš a ještě píšu v podstatě takovou tu typickou větu pro blogy "to znám", "mluvíš mi z duše" atd.... Ale myslím to tak, že když je někdo hodně důležitý a vidím, že mu něco je a co hůř, že mu nemůžu pomoct, protože nemůžu nebo dokonce vůbec nechce, tak je mi hrozně a začnu se chovat tak, že to dotyčnému ještě zhorším a z toho mi je ještě hůř. Nakonec to zní všechno hrozně sobecky a jsou nešťastný všichni... Občas mám dojem, že je to k zbláznění - začarovaný kruh...a dost se v tom plácám... Smysl života taky hledám...dost často si připadám zaostalá vůči ostatním...ale mám dojem, že to jednou přijde, až bude správný čas...a nebo možná ne...a smyslem života bude stále jen ten fakt, že musím přežít, abych se "dožila" smrti....:) Dobrý článek... Děkuji za možnost čtení...

2 stastnavee stastnavee | E-mail | Web | 12. února 2016 v 14:14 | Reagovat

[1]: Ani nemáš ponětí, jak moc mě potěší to, že někdo pochopí co tím vším říct a co cítím. Moc to por mě znamená :)
Určitě smysl života najdeš, ať už brzo nebo později, určitě a no. A určitě si jednou řekneš, že ráda na všechno vzpomínáš. I když byly i špatné chvíle, tak na ně budeš vzpomínat v dobrým. A to tak, že ti daly mnoho zkušeností do života a už víš na co si máš dát pozor.
Taky děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama